Kas yra Migdomoji vitanija (Ašvaganda)

Migdomoji vitanija Ašvaganda (Withania somnifera), yra žolelė, nuo senų laikų naudojama tradicinėje Indijos medicinoje (Ajurveda). Pasižymi specifiniu kvapu, angliškai kartais vadinama „Smell of a Horse“. Pastaruoju metu pakankamai išpopuliarėjo visame pasaulyje, ir tikrai ne be reikalo!

Ashwagandha priklauso adaptogenams. Adaptogenas? Žodis sufleruoja – adaptuotis. Išties, Ashwagandha ir kiti adaptogenai, kiekvienas savaip, padeda mūsų kūnams prisitaikyti prie stresinių situacijų (psichologinių ar fizinių). Tiesa, stresas kūnui nebūtinai laikomas tuo, kuris „nemalonus“ (pvz.: nerimas). Sportuojant, kūnas taip pat gauna savotiško streso. Ashwagandha Tau gali pasitarnauti visais atvejais!

  • Ašvaganda ir kortizolis

Kortizolis vadinamas „streso“ hormonu. Jį išskiria Tavo antinkščiai (virš inkstų įsikūrusi, mažytė liauka). Jeigu nuolat nerimauji, sportuoji daugiau, nei kūnas „pakelia“, mažai miegi ar valgai – tikėtina, jog kortizolio antinkščiai išskirs daugiau, nei reikia.

Potencialūs padariniai: prarastas tonusas ar net raumenų masė, chroniškas nuovargis, depresija (!), nepaaiškinami skausmai, sutrikusi atmintis, skysčių kaupimas ir net gi sutrikęs riebalų metabolizmas.

  • Kaip ir kiek vartoti?

Bene optimaliausias vartojimo būdas yra 300-500mg šaknų ekstrakto į dieną. Drąsiai įmaišyk į rytinį kokteilį ar košę. Pasinaudok fantazija!

Rimtų šalutinių poveikių nėra pastebėta. Žinoma, visi esame unikalūs ir visada atsiras išimčių, tad belieka išmėginti ir stebėti, kaip Tavo kūnas reaguoją į šią, daug žadančią, žolelę!

Produktas: Asvagandos milteliai (100 g)

Straipsnio autorius:

Mantas Paševeckas
Instagram: matthewposh

Scroll to Top